آزادی 12 زندانی جرائم غیر عمد زندان های استان بوشهردر میلاد باسعادت امام رضا (ع)

همزمان با دهه کرامت و میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت ۱۲ زندانی جرائم غیر عمد با حضور رحیمی فرماندارشهرستان بوشهر ،حسن پور دادستان دادسرای عمومی وانقلاب و حسینی سرپرست اداره کل زندان های استان با همکاری موسسه خیریه حضرت زهرا (س) شهر چغادک روز شنبه از زندان های استان بوشهر آزاد شدند و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

دادستان عمومی و انقلاب استان بوشهر گفت : کاهش جمعیت کیفری از جمله سیاست‌های مرجع قضایی است که تلاش می‌شود از طریق آزادی مشروط، پابند الکترونیک و حکم جایگزین حبس این سیاست محقق شود.

علی حسن پور افزود: همچنین حضور خیرین با ارائه کمک‌های خیرخواهانه خود در کنار تلاش ستاد دیه در حمایت و گرفتن رضایت از شاکیان از جمله راهکارهای مهم برای آزادی زندانیان است.

وی بیان کرد: بسیاری از مددجویان در بند به طور ناخواسته گرفتار زندان شده اند که با این ابزارها و بویژه با کمک خیرین زمینه آزادی این گروه از مددجویان فراهم و باعث می‌شود خانواده آنها که هیچ نقشی در جرم ندارند کمتر دچار آسیب شوند.

دادستان بوشهر در خصوص آزادی ۱۲ زندانی جرائم غیر عمد استان بوشهر گفت: کل بدهی این زندانیان سه میلیارد تومان است که با پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان از طرف موسسه خیریه حضرت زهرا (س) چغادک و ۳۴۰ میلیون تومان نیز از طرف ستاد دیه و خیرین و پرداخت ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات زمینه آزادی آنان فراهم شده است.

وی ادامه داد: ۱۱ نفر از این زندانیان مرد و یک نفر زن هستند که هشت نفر از این افراد به دلیل جرائم مالی، سه نفر مهریه و یک نفر نیز  پرداخت دیه در بند بوده اند.

دادستان عمومی و انقلاب استان بوشهر گفت: از ابتدای  سال جاری تاکنون نیز ۲۱ زندانی جرائم غیر عمد با ۲۰ میلیارد تومان بدهی که ۱۳ نفر از آنان به دلیل جرائم مالی و هشت نفر مهریه در بند بودند با پرداخت یک میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض، ۴۰۰ میلیون تومان وام و ۲ میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان گذشت شاکیان به آغوش خانواده بازگشتند.

وی یادآور شد: در زمان حاضر نیز ۱۰۹ زندانی شامل پنج نفر زن و ۱۰۴ مرد با ۱۵۶ میلیارد تومان بدهی در زندان چشم انتظار نگاه مهربانانه خیران هستند که از این تعداد ۶۹ نفر به دلیل جرائم مالی، ۲ نفر دیه و ۳۸ نفر نیز مهریه در بند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *